TÁBOR MEZI ZLATOKOPY (I. turnus: 15.7.-22.7. / II. turnus: 23.7.-30.7.)

Září 2nd, 2017

NOVÍ PŘISTĚHOVALCI V DAWSON CITY! (den první) – V našem městečku se v sobotu odpoledne objevila nová skupina přistěhovalců, kteří se zde usadili, zdá se natrvalo. Šerif Charley Swift se svými pomocníky a se zdravotní sestrou Kate přistěhovalce řádně zaregistrovali a prohlédli, zda mají s sebou všechno potřebné vybavení, jak je vládou uloženo. Sestra Kate preventivně podala všem mužům i ženám Blubber (rybí tuk), aby žádná nemoc, neb slabost se v našem městečku nerozšířila. Fotky  z prvního dne – I. turnus ZDE: / II. turnus ZDE: 

CHILKOOT (den druhý) – Přistěhovalci zdolávali Chilkootský průsmyk, aby nalezli ztracený, či odhozený majetek prospektorů, kteří tudy táhli před nimi. Kousky, které nalezli, byly opravdu skvostné a majitelka saloonu „U Losího parohu“ Tornádo Lou si je ihned koupila a vyzdobila jimi svůj podnik. Odpoledne si budoucí zlatokopové zhotovovali loďky a prámy, které poté pouštěli po divokých peřejích řeky Yukonu a soutežili mezi sebou o nejhezčí, nejrychlejší a nejvytrvalejší plavidlo. Fotky z druhého dne – I. turnus ZDE: / II. turnus ZDE:

POSLEDNÍ KLAIMY ROZDĚLENY (den třetí) – Bylo to v Dawsonu samý shon. George Carmack uvolnil poslední čtyři klaimy. které slibovaly svým budoucím majitelům zisk a bohatství. Strhla se kolem toho pěkná mela, a kdyby na pořádek nedohlížel šerif Swift se svým pomocníkem, kdo ví, jestli by se to obešlo bez obětí na životech mnohých chekako. A když mladí zlatokopové začali rýžovat, klaimy začaly vydávat svoje první zlaté nugety. Veselo bylo tehdy celý den. Z prvních nálezů ve zlatonosné říčce, z country tanců, které jsme se učili a večer v bance z dolarů získaných za zlato. Fotky ze třetího dne – I. turnus ZDE: /                                                                II. turnus ZDE: 

PŘEKVAPIVÁ SETKÁNÍ! (den čtvrtý) – Jistě nikdo ze zlatokopů už nikdy nezapomene na tento den. Nejdříve napínavé ranní vyprávění o velikém člověčím nasazení pro záchranu hladových indiánů umírajících vysoko v horách, odpolední setkání se Zorrem, mistrem světa ve westernovém žonglování s revolvery a vícemistrem světa v ovládání dvou honáckých bičů a co teprve večer! Nalezení bohatého nešťastníka Boba, který po sobě zanechal tak naléhavé poselství z Bible pro každého nás:„Neukládejte si poklady  na zemi, kde je ničí mola rez a kde je zloději vykopávají a kradou. Ukládejte si poklady v nebi, kde je neničí mol ani rez a kde je zloději nevykopávají a nekradou. Neboť kde je tvůj poklad, tam bude i tvé srdce“. Večer jsme přivítali mezi námi pána, který nám pronajímá tábořiště a u táboráku jsme se zaposlouchali do jeho vyprávění o zlaté horečce na Klondiku.              Fotky ze čtvrtého dne – I. turnus ZDE: / II. turnus ZDE: 

ZÁVOD ZA ZLATEM (den pátý) – Zábor, který si Cyrus Johnson nedal zaregistrovat, byl po 60 dnech opět volný – staré kolíky označovaly místo původního záboru. Úderem půlnoci se zábor uvolnil k novému vyznačení. Po rozbřesku, hned jak se zlatokopové z Dawson City posilnili, vyrazili na vyčerpávající závod za zlatem. Stalo se tak však až na druhém zlatokopeckém táboře, neboť jsme nebyli z předcházejících dnů tak zmořeni horkem, neboť čtyři dny před výletem vytrvale pršelo. Fotky z pátého dne – I. turnus ZDE: / II. turnus ZDE: 

DOPADENÍ ZLODĚJE A PODIVNÝ SOUD (den šestý) – V nočních hodinách ze středy na čtvrtek se v nestřežený okamžik proplížil zloděj do banky a ukradl všechny peníze. Noční hlídka, která měla zrovna službu, když se to stalo, měla opravdu namále, protože zloděj byl ozbrojený. Namále měla podruhé ráno, když to zjistil bankéř, který je za hlídkování města a zvláště své banky najal. Po rozsáhlé pátrací akci byl pachatel nakonec dopaden a peníze zlatokopů byly  zachráněny. Rozsudek za ohavný čin byl však nakonec velmi překvapivý. Soudce spravedlivě odsoudil zločince, trest se však rozhodl vzít na sebe. Stále nám vrtá hlavou, co nám tím chtěl říct. Fotky ze šestého dne – I. turnus ZDE: / II. turnus ZDE:

ZLATOKOPOVÉ SE BAVÍ (den sedmý) – U jezera překvapení se Smoke s Andy Carsonem dostali do nebezpečné situace, poté co se pokusili přejít propast přes tající sněhový most. I když se propadli a jeden za druhého byli ochotní nasadit svůj život, nakonec vyvázli bez újmy. Radovali se, jako by se nově narodili. Odpoledne v městečku bylo o zábavu postaráno. Na různých stanovištích se vrhalo nožem, střílelo na růže, zápasilo se siláky, ručkovalo po laně přes řeku, nebo třeba závodilo s velbloudy. Fotky ze sedmého dne – I. turnus ZDE: / II. turnus ZDE:

BOHÁČI SE VRACÍ DOMŮ (den osmý) – Jednou jeden muž řekl, že kdo má Boha je boháč. Snad i ti naši zlatokopové se nenavraceli jen s nugety a dolary, ale také s vědomím, že jsou Bohem milovaní a jsou pro Něho vzácní :). Fotky z osmého dne – I. turnus ZDE: / II. turnus ZDE:

Noviny „Klondyke Nugget“, které denně vycházely jsou k nahlédnutí ZDE:

Comments are closed.