INDIANA JONES A POSLEDNÍ KŘÍŽOVÁ VÝPRAVA

Srpen 3rd, 2021

Letní tábor na Losí řece – I. běh: 24. – 31. 7. 3021 / II. běh: 1. – 8. 2021

První den: Na letní kemp archeologie se začali sjíždět studenti. Všechny přivítal profesor dr. Henry Jones a po obvyklých formalitách, začala první přednáška. Náhle však byla přerušena nečekanou návštěvou Mr. Donovana, který se snažil profesora i nové studenty získat pro nějaký svůj podnik. Profesor byl od začátku k Donovanovi nedůvěřivý, ale studenti se ho pokoušeli přesvědčit, že by měl do dalšího dobrodružství jít. Studenti museli překonat překážky na úřadech a také přinést profesorovi osobní věci, se kterými toho již mnoho zažil: bič, brašnu, kolt, klobouk i Cortézův kříž. Třeba to s ním pohne.

Na fotky z první dne se můžete podívat zde: I. běh / II. běh

Druhého dne se profesor Jones rozhodl, že s Donovanem půjde. Důvodem ke změně názoru, byla nová informace o ztracení otce. Studenti archeologie však museli předtím projít intenzivní výcvikem. Učili se pravěkému způsobu mletí obilí a pečení placek, práci na hrnčířském kruhu, základům latiny a šifer, interpretovat nálezy kosterních pozůstatků a kromě toho i střílet z foukaček a práskat bičem.

Na fotky z druhého dne se můžete podívat zde: I. běh / II. běh

Třetího dne se tedy Dr. Jones vydává do Benátek, pátrat po svém ztraceném otci. Snem Dr. Jonese seniora bylo nalézt svatý Grál – kalich, ze kterého pil víno Ježíš se svými učedníky při poslední večeři.  Dr. Jones junior se setkává s Dr. Schneiderovou a společně nacházejí stopu po Grálu v kryptě kostela u mrtvého rytíře. Na cestě se je snaží zastavit veškerými prostředky, dokonce i pokusem o zabití, člen řádu rytířů křížového meče. Od něho se nakonec dozvídají, kde se Dr. Jones senior nachází. Mladí archeologové dopoledne osvědčují nasazení v pohybové hře ve složitém lesním terénu a odpoledne se snaží vydělat peníze tolik potřebné k získání indicií při různých činnostech – střelbě, točení na kruhu, hře v kostky, malování po slepu, Kimově hře, práskání bičem, výhře v goblících či pingpongu. Zároveň všechny skupiny soutěží v jízdě na „člunech“. Večer v  rámci noční hry skupiny získávají část zprávy o poloze umístění grálu.

Na fotky ze třetího dne se můžete podívat zde: I. běh / II. běh

Čtvrtý den archeology budí nepříjemné povely vojáků. Ocitají se v Rakousku, kde je držen Jones senior na hradě Brunwald. Naštěstí se ho podaří osvobodit. Bohužel zjistí, že doktorka Schneiderová je na straně nepřátel. Archeologové se snaží zvítězit v airsoftu nebo ve hře pašeráci, vylézt co nejvýše do korun stromů, projít stezku s foukačkami nebo se zdokonalit  v hledání s detektorem. Za vše odhalují indicie v podobě stránek z deníku.

 

Na fotky ze čtvrtého dne se můžete podívat zde: I. běh / II. běh

Pátý den se výprava ocitne v Hatayské republice, kde Donovan pro sebe získává vojenské vybavení.  Bojuje s Jonesovými, kteří se chvílemi ocitají v zajetí, chvíli zase unikají. Archeologové dokončují aktivity z předešlého dne. Odpoledne je v plánu hrát ringo a jiné hry, ale docela prší, tak se archeologové pouští do deskovek.

Na fotky z pátého dne se můžete podívat zde: I. běh / II. běh

Šestý den je již Svatý Grál velmi blízko. Mnoho indicií k závěrečnému pátrání je nalezeno a ty co ještě chybí, je možno získat při dražbě, která je velmi napínavá. Některé předměty jsou pro hledání zcela bezcenné, jiné velmi potřebné, kdo to však rozpozná? Dopoledne ještě probíhá luštění hádanek a propojování indicií, aby skupiny byly co nejlépe připraveny, i když každá na to jde trochu jinak. Po obědě se studenti chystají do Údolí půlměsíce, nejdříve vlakem a poté po svých. Do místa bivaku a poslední cesty za Grálem doráží odpoledne, někteří se osvěžují koupelí, jiní třeba hledají v lese pánve J a dělají karamel. Po lese se rozprostírají karimatky, věší se hamaky. Otec a syn Jonesovi jsou blízko Grálu, stejně tak i Donovan. Ten použije lsti, postřelí Jonese seniora a Jones junior, musí pro Grál dojít, aby zachránil svého otce. Čekají ho však nebezpečné zkoušky. Po setmění vyráží i mladí archeologové na cestu plnou překážek – musí projít pod nebezpečným kyvadlem, přejít bez chyby po dlaždicích, zastavit se v kruhu, projít bludištěm, říci správně heslo, vysvobodit černou dámu a určit správně jména učedníků to vše podle nápověd, které skupiny vyluštily z Jonesova deníku. Nakonec se podaří všem dostat až ke Grálu a vybrat si ten správný a šťastně se vrátit. Tedy až na Donovana a Dr. Schneiderovou, kteří chtěli grál jen pro svůj vlastní prospěch. Na druhém běhu archeologové díky nepřízni počasí v minulých dnech necestovali za Grálem tak daleko, řeky byly rozvodněné a v noci nevlídno.  Po setmění taktéž oni vyráží na cestu plnou překážek, Grál úspěšně najdou a vrací se zpět do tábora.

Na fotky ze šestého dne se můžete podívat zde: I. běh / II. běh

Sedmý den se studenti probouzejí do krásného rána. Balí si své věci a po snídani odchází zpátky na vlak a do základního tábora. Po obědě se nacvičují scénky, připravuje se táborák a pohoštění. Večer studenty čeká slavnostní zakončení kurzu s předáním diplomů a pamětní dar od profesora Jonese – francouzský nůž Opinel.  Kulturní vystoupení se odehrává v různých žánrech – pohádka, balet, Československo hledá talent, počítačová hra, AZ kvíz či horor.

Na fotky ze sedmého dne se můžete podívat zde: I. běh / II. běh

Osmý den se studenti archeologie loučí a plni nových zkušeností odjíždí zpět do svých domovů.

Na fotky z osmého dne se můžete podívat zde: I. běhII. běh a z balení tábora zde.

Categories: CO JSME ZAŽILI, TÁBORY Tags:
Comments are closed.